image

Lyžařský výcvikový kurz 7. ročník

Ve dnech 9. – 15.1. 2022 naše škola zorganizovala lyžařský kurz pro žáky 7. ročníku. Pro letošní rok byla vybrána lokalita Deštné v Orlických horách, kde jsou vynikající podmínky pro výuku snowboardingu a sjezdového i běžeckého lyžování. Spektrum lyžařských dovedností žáků bylo rozličné, od výborných lyžařů až po žáky, kteří nikdy nelyžovali. Zde je na místě pochválit přístup žáků k výcviku. Nejlepší se dostali až k nejvyšší metě sjezdového lyžování, tedy carvingovému lyžování, ale daleko důležitější je, že po skončení kurzu všichni žáci dokážou bezpečně sjet sjezdovku, a ještě si při tom jízdu užít. Pro nás, učitele, je tou největší odměnou vidět jejich spokojené rozzářené oči.

Pro děti byly připraveny přednášky o způsobu mazání sjezdových a běžeckých lyží nebo třeba pravidlech FIS o chování na sjezdových tratích. V rámci večerních programů žáci hráli různé stmelovací společenské hry, které si opravdu užili anebo se mohli zúčastnit nepovinného večerního lyžování.

V rámci kurzu si žáci změřili síly v závodech na sjezdových lyžích, snowboardu, ale také na běžkách. Kurz byl zakončen celodenním výletem na běžkách na nejvyšší vrchol Orlických hor Velkou Deštnou, kde žáci navštívili nově postavenou rozhlednu.

 

Rozhledna na Velké Deštné
Zpětná vazba od žáků 2
Zpětná vazba od žáků 1
Slunce nad sjezdovkou
Škola na prknech
Slunce nad sjezdovkou