Noc s Andersenem a Harry Potter v Lukách nad Jihlavou

U nás v Lukách nad Jihlavou probíhala letošní Noc s Andersenem tentokrát netradičně ze soboty na neděli. Stalo se tak proto, že jsme si objednali pro zpestření programu o Harrym Potterovi paní spisovatelku Danu Šimkovou, a ta byla z pátka na sobotu na Noci s Andersenem v Milovicích. Na téma Harryho Pottera jsme se kvůli covidové pauze těšili už od roku 2020, takže letos ani nemohla být jiná volba!!!

S dvaceti dětskými účastníky jsme si prožili a užili start na nástupišti 9 ¾, rozřazování do kolejí, uvítací hostinu, zajímavou přednášku paní spisovatelky o místech, kde se natáčel Harry Potter, vyráběli jsme si koluzelnické hůlky, náramky přátelství v barvách kolejí, hrál se famfrpál a skládalo puzzle. Samozřejmě nemohl chybět let na košťatech a cesta do Zapovězeného lesa, kterým jsme se dále vydali po nalezených indiciích až k místnímu kinu. Půlnoční návštěva kina byla spojena s hledáním pokladu formou stezky odvahy za zvuku tajemné hudby. Potmě si vystrašené děti musely dojít až na jeviště, kde si vyzvedly kartičku, a tu při východu z kina na závěr vyměnily za polštářek s námětem Harryho Pottera. To se jim to potom v knihovně krásně spinkalo!!!

Tradičně si děti těšení na tuto akci zpestřovaly veršováním, takže jsme nasbírali opět spoustu krásných básniček, které byly zároveň vstupenkou do knihovny.