Školní akce 2021/2022

Školní akce 2020/2021

V pátek 18.9. jsme v rámci výuky přírodopisu navštívili vzdělávací centrum

PodpoVRCH v rámci Zoo Jihlava. Program, jež se zaměřuje na znalosti o ptácích, s názvem Ptačí svět nám pomohl nakouknout do tajů ptačí říše. Prakticky jsme poznávali jednotlivé zástupce, pracovali s peřím, určovali, který pták má jaký zobák a proč, dále jsme nahlédli do ptačích hnízd a porovnávali a přiřazovali ptačí vajíčka, měli jsme v ruce i vejce pštrosa. Program jsme zakončili praktickými ukázkami v Zoo, kde jsme své teoretické znalosti přenesli do praxe.

V pátek 18.9. jsme v rámci výuky přírodopisu navštívili vzdělávací centrum

PodpoVRCH v rámci Zoo Jihlava. Program, jež se zaměřuje na znalosti o savcích, s názvem Život savců nám pomohl nakouknout do tajů říše savců z různých biomů. Prakticky jsme poznávali jednotlivé zástupce, pracovali s kostrami, určovali, který savec se čím živí, jak je jeho povrch těla přizpůsoben životním podmínkám a dozvěděli jsme se mnoho dalších zajímavostí ze života těchto živočichů. Program jsme zakončili praktickými ukázkami v Zoo, kde jsme své teoretické znalosti přenesli do praxe.

V prvním školním týdnu proběhla bloková výuka na téma: PSYCHOHYGIENA. Jelikož jsme se jako 6.B  od března skoro neviděli, rozhodli jsme se strávit společný čas výjezdem na adaptačně stmelovací kurz 7.B  k obci Řásná do Velkopařezitého campu. Již cesta linkovým autobusem byla zážitkem, protože jsme se v autobuse dost mačkali. Další vzrušující okamžiky nás čekaly při cestě na Roštejn a zpět…stále pršelo. Naštěstí jsme měli opravdovou „kliku“ na personál kempu, který nám na večer poskytl klubovku s kamny, dodali nám suché dřevo a teplý čaj, takže jsme si udělali třídnickou hodinu v teplíčku a nastínili si nový školní rok. Druhý den jsme objevili zříceninu hradu Štamberk, obešli místní zatopený lom a vydali se po fáborkách hledat úkoly, před večeří jsme si společně zahráli badminton, baseball a vybíjenou a po opékání párků se vydali na večerní stezku odvahy. Poslední den jsme se vydali na obhlídku Velkopařezitého rybníku, prošli se po jeho hrázi a vrátili jsme se zahrát si sportovní hry. Pobyt se nám moc líbil a dokázali jsme si, že jsme stále skvělý kolektiv, který se dokáže semknout a táhnout za jeden provaz.

V pátek jsme vyrazili do Městského útulku v Jihlavě, který nám zajistila maminka naší spolužačky, za což jí velmi děkujeme, protože tato návštěva nás všechny překvapila. Krásný výklad, spoustu zajímavých informací, nespočet zajímavých zvířátek – pejsci, kočky, pávi, leguán, osmáci, želvy aj.…ani se nám nechtělo odejít. Návštěvu všem doporučujeme, byla úžasná. Nakonec jsme si rozdali dárečky, které nám udělaly velkou radost. Cestou zpět jsme si každý mohl poručit zmrzlinu dle své chuti, kterou jsme dostali jako odměnu od naší třídní učitelky za naše báječné chování během blokové výuky.

Jelikož nám téměř polovina minulého školního roku bohužel nedovolila absolvovat všechny plánované akce a komunikace probíhala převážně elektronickou formou, bloková výuka byla to pravé pro adaptaci deváťáků v první zářijové dny na kurzu, který se uskutečnil v rekreačním středisku KřižanovŽáci 9.A a 9.B tak dostali prostor nejen k třídnickým diskuzím o předešlé výuce na dálku, o novém školním roce a jejich budoucím vzdělávání po splnění povinné školní docházky na základní škole, ale zažili také spoustu zábavy při aktivitách společenských, sportovních (přehazovaná, fotbal, badminton, frisbeeoutdoorové aktivity: lanový park, paintball a airsoft),  tábornických (večerní opékání špekáčků a posezení u táboráku za zvuku kytary), orientačních (s plánkem rekreačního střediska hledali  na vyznačených bodech fáborky a plnili speciální úkoly, prohlédli si Benešovo náměstí s unikátním památníkem sv. Zdislavy v Křižanově) a stmelovacích (nová paní učitelka třídní 9.B, aktivity pro podporu dobrých vztahů mezi žáky). To vše za slunečného počasí, v chatách vyhřívaných přímotopy, v příjemném přírodním prostředí střediska, se zajištěnou pravidelnou stravou.