Stránky třídy 2. A

23.5.2023 PEDAGOGICKÉ ODPOLEDNE

6.4.2023 VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

29.3.2023 PEDAGOGICKÉ ODPOLEDNE

20.2. – 26.2.2023 JARNÍ PRÁZDNINY

3.2.2023 POLOLETNÍ PRÁZDNINY

12.1.2023 PEDAGOGICKÉ ODPOLEDNE

23.12.2022 – 2.1.2023 VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

18.11.2022 ŘEDITELSKÉ VOLNO

14.11.2022 DIVADÉLKO PRO ŠKOLY – AFRICKÁ POHÁDKA – 60 KČ/ŽÁKA

31.10.2022 PEDAGOGICKÉ ODPOLEDNE

26. – 27.10.2022 PODZIMNÍ PRÁZDNINY

10. – 11.10.2022 SBĚR PAPÍRU

29. – 30.9.2022 ŘEDITELSKÉ VOLNO

6.9. BLOKOVÁ VÝUKA – MULTIKULTURNÍ VÝCHOVA (7:30 – 11:15)

1.9.2022 ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU (7:30 – 8:15)

  • Kmenová učebna se nachází v přízemí školy.
  • Třídní učitelka je Mgr. Eva Jakoubková
  • Ve třídě je celkem 20 dětí
  • Chlapců je 10 a dívek 10
předmět vyučující
Český jazyk a literatura Mgr. Eva Jakoubková
Anglický jazyk Mgr. Eva Jakoubková
Matematika Mgr. Eva Jakoubková
Prvouka Mgr. Eva Jakoubková
Hudební výchova Mgr. Eva Jakoubková
Výtvarná výchova Mgr. Eva Jakoubková
Tělesná výchova Mgr. Pavla Dvořáková
Pracovní činnosti Mgr. Lenka Novotná
předmět vyučující
Náboženství Mgr. Ludmila Krčálová
Pedagogická intervence Mgr. Eva Jakoubková

Fotbalový nábor

V pátek 23.9.2022 pro nás zástupci SK Buwol Metal Luka n. J. připravili malou ukázku toho, že pohyb a fotbal může být velká zábava. Děti si sportovní aktivity užily a odnesly si dárečky. Děkujeme.

 

 

Bloková výuka – multikulturní výchova

6.9.2022 jsme se učili trošku jinak, přesto jsme se toho hodně dozvěděli. O národnostních menšinách, vlajkách, kultuře, odlišném jazyce, písmu,…

Vítejte v druhé třídě

Z prvňáčků jsou druháci, co umí vzít za práci.

   

_______________________________________________________________________________________________

Zvládli jsme to

A je to tady, první třída je za námi. Prvňáci se toho za rok hodně naučili a 30. června 2022 si odnesli krásná vysvědčení. Gratuluji. A teď už hurá na prázdniny!

 

Pasování na čtenáře

Ve středu 29. června 2022 byli prvňáci pasovaní na čtenáře. Navštívili jsme místní knihovnu, kde děti předvedly, jak se naučily číst. Poslechly si také příběh o Kubovi. Za odměnu dostaly diplom, knihu, záložku, placku a průkazku do knihovny. Někteří už se moc těší, až si vypůjčí první knihu.

 

Maják

V úterý 28. června 2022 jsme se vypravili na návštěvu do Majáku – nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Dozvěděli jsme se k čemu slouží, děti měly možnost vyzkoušet vybavení.

 

Sportovní den

Pondělí 27. června 2022 jsme měli sportovní. Žáci 2. stupně s p. uč. Kuczou připravili několik variant pěšího výletu s úkoly. Naše trasa vedla na sjezdovku. Sluníčko sice pořádně připalovalo, ale i tak jsme si to užili a úkoly splnili.

 

Školní akademie

24. června 2022 jsme na Školní akademii zahráli pohádku O veliké řepě. Excelentní výkon vypravěčky Amálky doplnili šikovní herci. Mluvili krásně nahlas, přestože byli maličko nervózní. Za zmínku stojí i krásné kostýmy, za spolupráci rodičů i některých prarodičů při jejich pořízení děkuji.

 

Pohádková cesta

20. června 2022 připravilo Mateřské centrum Domeček za pomoci našich deváťáků pohádková stanoviště s úkoly pro menší děti. Zúčastnili se i naši prvňáci a odnesli si nafouknutý balónek.

 

Školní výlet – Roštejn

14. června 2022 jsme vyrazili na školní výlet. Cílem byl goticko-renesanční hrad ze 14. století – Roštejn u Telče. V úvodu jsme si užili Dovádění bez hranic = pořad písniček a soutěží jihlavského BOBOdivadla. Následovala prohlídka hradu a nákup suvenýrů a občerstvení. Nakonec jsme zhlédli ukázky cvičených pejsků pro soutěž Agility. Výlet se nám vydařil na jedničku.

           

Den dětí

1. června 2022 jsme navštívili místní kino. Velký červený pes Clifford měl u dětí velký ohlas. Zašli jsme také na zmrzlinu a užili si den bez učení.

   

 

Pytlácká stezka

19. května 2022 se konala již tradiční Pytlácká stezka. Zástupci Mysliveckého sdružení Luk nad Jihlavou, Českého svazu ochránců přírody Jihlava a Lesů ČR si připravili stanoviště s naučnou přírodovědně mysliveckou tematikou. Nechyběl odborný výklad, ukázky, poznávání a plnění úkolů.

         

Talentová soutěž

V naší škole proběhla v březnu a dubnu talentová soutěž. Z 1.A se zúčastnil Viky Lion Böhm, Miky Blaha a Jindřiška Pechová. Přestože neobsadili medailové příčky, děkujeme za zdařilou reprezentaci naší třídy. Vystoupení byla perfektní. Na fotce při předávání ocenění.

 

Čarodějnice

Čtvrtek 28.4.2022 jsme měli maličko čarodějnický. Deváťáci s p. uč. Pohankovou připravili soutěže a prvňáčci je zvládli na výbornou.

Kozí farma Ratibořice

V úterý 26.4.2022 jsme navštívili kozí farmu. Dozvěděli jsme se něco o farmě, kozách, přihlíželi jsme dojení. Ochutnali jsme ovocné jogurtové kozí mléko, nechyběl nákup drobností. Počasí nám přálo, byl to prima den.

Cimbálová muzika Réva

Klasickou hudbu, lidové písničky, rock, dokonce i “hororovou” hudbu jsme si poslechli ve čtvrtek 21. dubna 2022. Zábavný naučný pořad skupiny Réva si prvňáčci užili.

Happy Easter

Ve středu 13. dubna 2022 žáci druhého stupně s p. uč. Koubkovou připravili pro mladší žáky anglický velikonoční program. Líbil se nám, děkujeme.

 

Ikaros

V pondělí 11. dubna 2022 nás navštívil pan Hořák se zvířátky. Viděli jsme morče rozetové, morče peruánské, ježka, užovku, chameleony, činčilu, staršilky a pakobylky. Dozvěděli jsme se zajímavé informace a zvířátka jsme si mohli i pohladit. Bohužel jsme je nesměli fotit.

Krabice od srdce

Třetí týden v březnu 2022 se naše škola zapojila do projektu Krabice od srdce: sbírka pro děti z Ukrajiny. I my z 1. A jsme přispěli. Děkujeme všem, kteří nám pomohli krabice naplnit.

Ochutnávka ovoce a zeleniny

28. února 2022 jsme měli od firmy Bovys ve třídě malou ochutnávku ovoce a zeleniny. Dětem nejvíce chutnala bílá ředkev.

   

Karneval

V pátek 11. února 2022 se v naší třídě jako mávnutím kouzelného proutku objevily princezny, čarodějnice a další pohádkové či nepohádkové bytosti. Děti vyráběly, tancovaly, hrály různé hry. Celý den provázela výborná nálada.

První vysvědčení

Prvňáčci urazili kus cesty a 31. ledna 2022 dostali první vysvědčení. Blahopřeji všem ke krásným známkám a přeji stejný úspěch i na konci školního roku.

   

Vánoce ve třídě 

22. prosince 2021, poslední den před vánočními prázdninami, jsme si ve škole užili. Zazpívali jsme si koledy, rozdali dárečky, vyrobili přáníčka, zahráli spoustu různých her. A pak už hurá domů na skutečného Ježíška.

   

Pexesiáda 1.A

20. prosince 2021 jsme si ve třídě uspořádali Pexesiádu. Po vyrovnaném boji se vítězkou stala Natálka Janáková. Na druhé příčce se umístil Viky Lion Böhm, třetí místo patří Terezce Hlávkové. Gratuluji.

Hvězda nad Betlémem

V pátek 10. prosince 2021 jsme ve třídě přivítali milou návštěvu – paní Krčálovou s připraveným výukovým programem. Vánoční příběh se dětem líbil, vyrobily si malou hvězdičku.

 

Výlet Baliny – Staročeské Vánoce

V pondělí 6. prosince 2021 jsme navštívili centrum Chaloupky v Balinách u Velkého Meziříčí. Program Staročeské Vánoce nás zavedl o 200 let zpět. Žáci si vyrobili dobovou vánoční výzdobu a seznámili se se starými tradicemi a zvyky. Vybrané pokrmy štědrovečerní večeře mohli i ochutnat.

      

Mikuláš ve škole

V pátek 3. prosince 2021 nás ve škole navštívil Mikuláš, andělé a čerti. Prvňáčci pro ně měli přichystanou básničku, za kterou dostali sladkou odměnu. A protože v 1.A nikdo nezlobí, čerti si nikoho neodnesli.

   

Halloween

V úterý 26. října 2021 žáci druhého stupně připravili halloweenský program pro mladší spolužáky. Pod vedením p. uč. Koubkové byla připravena krásná výzdoba, stanoviště s úkoly, stylové pohoštění. Děkujeme. Výtěžek z akce bude věnován nadačnímu fondu Kapka naděje.

Preventivní program primární prevence Krajského ředitelství policie kraje Vysočina – Bezpečnost dětí

Ve čtvretek 21. října 2021 nás navštívila paní policistka s připraveným programem zaměřeným na bezpečnost dětí. S žáky obou prvních tříd probrala hravou formou různé situace a vhodné možnosti jejich řešení.

Tematická výuka – podzim

V týdnu od 11. do 15. října 2021 jsme měli v naší škole tematickou výuku. O podzimu toho prvňáčci vědí mnoho nejen z prvouky. Četli jsme slabiky “schované” v houbách, vyráběli papírové draky. Také jsme šli na podzimní procházku, kde žáci vyráběli z nasbíraných listů podzimního skřítka.

Návštěva 1. tříd v MŠ

14.října 2021 jsme navštívili mateřskou školu. Školáci se na kamarády i paní učitelky velice těšili a vyrobili jim malé dárečky – magnetické smajlíky. Prvňáčkům se ve školce moc líbilo, rádi si na chvilku pohráli s oblíbenými hračkami a kamarády.

Září za námi

Letí to jako voda, prvňáčci jsou plnohodnotnými školáky již celý měsíc. Stihli jsme se nejen seznámit, ale také jsme se toho již mnoho naučili. Přeji prvňáčkům, aby jim to dál šlo stejně dobře.

Bloková výuka na téma: Sociální interakce

 

Podzimní výtvarka – září, říjen 2022

   

   

 

_________________________________________________________________________________________

 

U Blažků, na zmrzlině – konec června 2022

 

 .

Kamínkování – květen, červen 2022

 

 

Jaro je tady – květen 2022

 

Vítáme jaro – duben 2022

      

Prvouka venku – březen 2022

   

Těšíme se na Vánoce – prosinec 2021

Podzimní procházka – listopad 2021

 

Modelujeme – září 2021