Stránky třídy 5.B

12. 2. 2021 – IKAROS – p. Hořák
15. 2. 2021 – Chytré tělo – p. Zezula
10. 3. 2021 – Mobilní planetárium
30. 3. 2021 – Divadélko pro školy
  • Kmenovou učebnu 5. B nalezneme v 1. poschodí školy.
  • Třídní učitelka je Mgr. Lenka Novotná
  • Ve třídě je celkem 18 žáků.
  • Chlapců je 5 a dívek 13.

český jazyk Mgr. Lenka Novotná
anglický jazyk Mgr. Petra Koubková
matematika Mgr. Lenka Novotná
informatika Bc. Lukáš Rédl
vlastivěda Mgr. Lenka Novotná
přírodověda Mgr. Lenka Novotná
hudební výchova Mgr. Alena Pohanková
výtvarná výchova Mgr. Lenka Novotná
tělesná výchova Mgr. Libor Kucza
pracovní činnosti Mgr. Lenka Novotná

JAK? Amos? Aneb dvě výročí Jana Amose Komenského

Ve čtvrtek 3. 9. 2020 jsme se s 5. B zúčastnili tvořivého programu v Oblastní galerii Vysočina v Jihlavě. Tento projekt vznikl u příležitosti výročí úmrtí (v roce 2020) a výročí narození (2022) Jana Amose Komenského a jeho cílem bylo seznámit žáky s životem a dílem tohoto významného pedagoga. Prostřednictvím vystavených obrázků jsme se přesunuli do doby pobělohorské a prošli si země, ve kterých nechal J. A. Komenský svou stopu. Ve výtvarném ateliéru žáci tvořili podle knih a citátů tohoto významného myslitele. Kresba husím brkem v nich zanechala bezesporu ten největší dojem.

Fotky si můžete prohlédnout v záložce Fotogalerie


Výlet na Rokštejn

Jelikož jsme v prvním týdnu nového školního roku nemohli z důvodu započaté rekonstrukce do školní budovy, domluvili jsme si společně se třídou 5. A na pátek 4. 9. 2020 výlet na zříceninu Rokštejn. Okolnosti současné vlakové dopravy se nám postaraly o to, že jsme se nakonec nemuseli v Přímělkově rozhodovat, kterou cestu ke zřícenině zvolit. Zda turistickou po zelené nebo cyklistickou po asfaltu. Zkrátka jsme Přímělkovem nečekaně profrčeli a vystoupili až v Dolním Smrčném. Dneska už to cestování není, co bývalo. Už se nemůžeme spoléhat na hodného pana průvodčího, který ví, že má plný vagón dětí, které jedou do Přímělkova, dnes už se musíme spoléhat jedině na TLAČÍTKO pro zastavení na znamení. Teď už to všichni víme. A tak jsme nakonec šli po turistické stezce, ale ne po zelené, nýbrž po modré. Cesta byla schůdná, i když místy po deštích podmočená, dalo se to obejít. Zdolali jsme i malou romantickou soutěsku.

V cíli nám všem přišla vhod zasloužená svačinka.

V devět hodin dorazil i objednaný pan průvodce Petr Veselý. Krásně o Rokštejně povídal, snažil se velice svůj výklad přizpůsobit páťákům, ale nikdo z nás netušil, že dokáže o zřícenině zaujatě povídat hodinu a půl!!! A pan průvodce zase netušil, že se děti těší hlavně na věž a na nakupování suvenýrů!!! Několik šikulů ale vydrželo pana průvodce poslouchat až do konce, a tím nám zachránilo celou situaci. Za odměnu směli jít na věž jako první.

Na závěr jsme měli ještě chvilku na pár kolektivních her.

Cesta vlakem do Luk již proběhla bez problémů. Už jsme i bítovčickým dětem dokázali zastavit vlak v Bítovčicích!!!

Fotky si můžete prohlédnout v záložce Fotogalerie

JAK? Amos? Aneb dvě výročí Jana Amose Komenského

Výlet na Rokštejn